Najpopularniejsi klienci pocztowi

Wśród nich można wyróżnić między innymi:

The Bat!

Idealnie sprawdza się on dla początkujących użytkowników ze względu na łatwą obsługę i polską wersję językową, dzięki czemu wszystko jest zrozumiałe i przejrzyste. Z drugiej strony posiada on tyle funkcji i możliwości, że często sięgają po niego użytkownicy już mocno zaawansowani, szukający czegoś naprawdę wyjątkowego. The Bat! posiada między innymi wtyczki antywirusowe, nowoczesny edytor HTML, opcję archiwizacji, a także gotowy harmonogram, co z reguły zadowala wszystkich użytkowników. Obecnie jest to jeden z najchętniej wybieranych klientów poczty.

Mozilla Thunderbird

To klient poczty również bardzo ciekawy i prosty w obsłudze. Dzięki niemu użytkownik może otwierać wiadomości w różnych kartach, co jest dla wielu ogromnym ułatwieniem podczas pracy. Dodatkowe funkcje to: kalendarz, filtr, archiwizacja danych, ochrona przed spamem. Co jeszcze? Między innymi możliwość sortowania wiadomości, automatyczne sprawdzanie pisowni, dodawanie i wyświetlanie emotikon w wiadomościach, możliwość zmiany wyglądu poczty.

poczta2aPopcorn

Tego klienta poczty charakteryzuje przede wszystkim szybkość działania oraz bardzo dobra ochrona. Popcorn nie wymaga instalacji – można go uruchomić z urządzenia przenośnego, np. pendrive`a. Bardzo łatwo się go uruchamia oraz konfiguruje. Osoby, które posiadają wolne łącza na pewno polubią ten system. Jego projekt został bardzo dobrze przemyślany pod kątem niebezpieczeństw, gdyż jest odporny na wszelkiego rodzaju wirusy, które są niestety notorycznie wysyłane drogą mailową.